question-mark-icon-on-white-puzzle-royal

НАЙЧАСТІШІ ЗАПИТАННЯ

Що таке Освядчення, запрошення на роботу в Польщу (Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi)?


Oświadczenie (далі “запрошення”) – це запрошення для іноземця від польської фірми, яке дозволяє офіційно працювати на території Польщі не більше 180 днів протягом року. Oświadczenie - це гарантія Вашого офіційного працевлаштування. Видає його Ужонд Праці по місцю реєстрації вашого роботодавця. Термін видачі 7-14 днів від дати реєстрації. Офіційний збір - 30 зл сплачується при реєстрації. При відмові у видачі Oświadczeniа - Ужонд праці кошти не повертає, адже справа була розглянута.
Чи переробляєте Ви запрошення від іншого роботодавця?


Так, ми можемо зареєструвати Вам нове освядчення за наступних умов: - Ви не відпрацювали усіх 180- ти дозволених днів протягом року (рік рахується не календарний, а від дати першого освядчення); - по воєвуді Ви працювали у того ж роботодавця, який зробив Вам це запрошення. Якщо Ви все-таки змінили роботодавця, то ви не відпрацювали 180- ти дозволених днів протягом року (правила до річної візи при зміні роботодавця стають аналогічними до звичайної робочої. Тоді річна віза дозволяє Вам перебувати, але працювати ЛЕГАЛЬНО - ні!). - по сезонній візі - дозволяє працювати ЛЕГАЛЬНО 9 міс., тільки на СЕЗОННИХ роботах. В іншому випадку ми можемо зробити Oświadczenie на 180 днів під цю візу, за умови не відпрацювання усіх 180- ти дозволених днів протягом року .
Мені не видали освядчення, бо в мене є не скасоване запрошення у попереднього роботодавця, що робити?


Не панікуйте, у деяких випадках це ще можна змінити. Якщо у Вас є не скасоване запрошення від попереднього роботодавця, тоді потрібно: а) звернутись до попереднього роботодавця з проханням анулювати запрошення по якому Ви не розпочали або закінчили працю. У випадку, якщо попередній роботодавець стверджує, що дане запрошення анульоване - попросіть надіслати Вам підтвердження про його скасування. б) самостійно відвідати ужонд у якому дане запрошення було зареєстроване та повідомити про те, що Ви закінчили працю у попереднього роботодавця раніше вказаного в запрошенні терміну; в) повідомити ужонд у письмовій формі - листом, де потрібно вкати: номер запрошення та день, коли Ви закінчили працю у попереднього роботодавця.
Чи можете Ви відкрити візу?


Звичайно, ми виготовляємо запрошення для відкриття робочої візи під наші вакансії. Термін видачі запрошення 7-14 днів від дати реєстрації Oświadczenie (+ 3 дні на доставку). Вартість виготовлення 50 зл, які оплачуються наперед. Вартість доставки з ПЛ до України та НП до адресата оплачується окремо. Стати на подачу візи Вам потрібо заздалегідь, консультуючись з нашим менеджерм для підрахунку мінмального терміну очікування. Візовий центр розглядає справу відкриття візи - 7 робочих днів Схема відкриття візи: Подача документів рекрутерові - Оплата 50 зл - Реєстрація Oświadczenie (видача 7-14 днів) - Оплата в банку візового збору - Визначення дати подачі - Передача Oświadczenie до ВАС - подача документів у Візовому Центрі - очікування 7 днів розгляду справи - видача візи.
Чи офіційне у Вас працевлаштування? А можна неофіційно?


У нас тільки офіційне працевлаштування. Не офіційно - не працевлаштовуємо. Мінімальний термін - 75 днів (не повне біо).
Ви посередник?


Flambir - прямий роботодавець, адже: - Ви працевлаштовані на нашу фірму; - Ми сплачуємо податки; - Виплачуємо аванси та заробітну плату; - Координумо Вас у процесі роботи; - Забезпечуємо житлом.
Чи можу я спочатку подивитися на роботу, а тоді вирішити чи буду працювати?


Ні, без отримання ваших паспортних даних ми не можемо Вас працевлаштувати. Вас не допустять до роботи, адже координатор має погодити вихід нового працівника на заклад.
А що у Вас платне? За що потрібно платити?


Всі наші вакансії та послуги - БЕЗКОШТОВНІ. Все, що ви оплачуєте: 30 зл/ 50 зл - це державний внесок за реєстрацію Oświadczenie.
Що мені потрібно для перетину кордону?


По робочій візі. Якщо ви їдете по робочій візі, тоді проблем з перетином кордону у вас не має виникнути, адже Ви маєте паспорт з дійсною робочою візою та страховий поліс. Біометричний паспорт:
Освядчення (дозвіл на працю) + страховий поліс (90 днів)
Чи потрібна мені страхівка?


Формально після запровадження безвізового режиму наявність страхового полісу для перетину кордону з Польщею не є обов’язковою. Практика показує, що страховий поліс для перетину польського кордону, навіть при поїздці на кілька днів мати - обов’язково. Людина вибирає той поліс, який розрахований на термін його перебування у даній країні + 15 днів по закінченні. Звісно, Ви можете купувати страхівку на 14 днів суто для перетину кордону (актуально в період безвізового режиму перетину ДО карантину). Це особисте питання безпеки і спокою кожного.
У мене є кредит/ борги по аліментах - мене пропустять на кордоні?


Сам факт наявності у людини кредиту чи якихось інших фінансових зобов’язань не є підставою для того, щоб забороняти їй виїзд за кордон.
Винятком може бути:
- якщо є рішення суду про стягнення боргу і боржник ухиляється від його виконання, державний виконавець має право звернутись до суду з поданням про винесення ухвали про тимчасове обмеження у виїзді боржника з території України. - Обмеження виїзду за кордон неплатника аліментів можливе лише за наявності відповідної постанови держвиконавця.
В інших випадках прикордонники не перешкоджатимуть виїжджати порушникам закону про аліменти.
Чи довозите до роботи?


Наші менеджери спланують зручний для Вас маршрут та спосіб доїзду будь-яким видом транспорту. Або організують доїзд з перевізником до бажаного місця призначення (місце проживання в Польщі).
Ви обираєте зручний для Вас спосіб.
А зі мною хтось сконтактує? Хто розповість куди їхати та що далі робити?


Якщо Ви обрали вакансію, надіслали всі необхідні документи менеджеру та узгодили дату приїзду - на протязі доби з Вами сконтактує координатор.
Координатор - працівник у Польщі, що допомагає Вам дістатися до житла, координує вихід до праці та подальше Ваше перебування протягом періоду праці.
Якщо координатор не сконтактувався з Вами - повідомте про це менеджера.
Що мені потрібно брати з собою?


1. Документи - Паспорт з робочою польською візою /біопаспорт; - Документ, що підтверджує працевлаштування (освядчення, зезволення); - Страховий поліс; - Допоміжні документи (оригінал ІПН для відкриття банківського рахунку, фото 45\35). 2. Гроші Варто мати певний запас коштів на перший час з урахуванням рівня ваших життєвих потреб. У вас буде можливість взяти аванс після 5 відпрацьованих днів (100 зл).
3. Засоби зв'язку: Телефон, зарядне. Польську SIM карту (можна купити на вокзалі,заправці або мережі магазинів “żabka”). Якщо Ви не взмозі купити самостійно, наш координатор допоможе вам при зустрічі на вокзалі у м. Вроцлав. 4. Аптечка. Медичні препарати в РП дорогі, і більшість з них продається тільки за рецептом.
5. Побутові речі особистого вжитку: дрібний посуд (можна купити у Польщі, ціни на знижках нижчі ніж в Україні), рушник, постіль (може бути на місці, але краще взяти своє).
6. Одяг. На який термін в’їжджає людина і в яку пору року буде працювати – відомо заздалегідь. Тому речі повинні бути сезонними і не складати основну частину багажу. Потрібно мати робочий одяг на перші дні праці, адже заклад зазвичай видає одяг після випробувального періоду 3-5 днів.
7. Розмовник.
Решту вибирайте за потребами, керуючись принципом, що все, що потрапляє під категорію «про всяк випадок» - може залишитися вдома.
Пам'ятайте, якщо Ви перетинаєте кордон як “турист”, “ на закупи” - з великими сумками Вас не пропустять.
Чи мене хтось зустріне у Польщі?


Ми організовуємо зустріч кандидатів у м. Вроцлав - допомагаємо з покупкою SIM карти, квитка на транспорт, відкриттю банківського рахунку. На офісі- підпис документів для офіційного працевлаштування.
На жаль, ми фізично не можемо організувати зустріч кожного кандидата в інших містах, адже наші вакансії по всій Польщі.
Проте координатор завжди з Вами на зв'язку - підбере маршрут, допоможе дістатися та сконтактує з працівником, котрий по можливості зустріне Вас та поселить на житло.
Чи надаєте Ви робочий одяг?


Ми забезпечуємо робочим одягом на всіх вакансіях - після 3ьох днів праці. Робоче взуття - по стороні працівника.
Хто оплачує заробітну плату? Як відбувається розрахунок?


Заробітна плата виплачується з 15 по 20 числа наступного місяця. Оплата здійснюється банківським переказом. Якщо Ви не маєте рахунку - можете написати дозвіл про нарахування ЗП на іншу особу (координатор надішле взірець).
Для правильності розрахунків - занотовуйте відпрацьовані години, котрі Ви можете звірити з координатором до 10 го числа місяця.
Ми надсилаємо розрахункові таблиці для прозорості обрахунків.
Чи можна взяти аванс?


Так, ми виплачуємо аванси: - після 5 днів праці - 100 зл; - після 14 днів праці - 100 зл (200 для спеціалістів); - після 21 дня праці - 200 зл. Для цього потрібно залишити заявку координатору. Аванс видається протягом 2-3 днів від зголошення заявки про потребу авансу.
Як відбувається останній розрахунок?


Розрахунок Ви отримаєте до 3х робочих днів після закінчення праці за умови зголошення про закінчення праці за 14 днів - НЕ АКТУАЛЬНО в період КАРАНТИНУ. В період карантину всі розрахунки проводяться в термін виплати заробітної плати.
Що робити, якщо робота не підійшла або заклад мене звільнив (не достатній досвід або не справився з роботою)?


Якщо з певних причин Вам не підійшла вакансія або не пройшли випробувальний період - потрібно повідомити про це рекрутера чи координатора. Ми запропонуємо Вам обрати іншу вакансію з тих, які на той час будуть актуальними.