top of page

Актуальні зміни у пільгах для українців у Польщі

5 місяців триває війна в Україні, багато українців шукали безпеку саме у Польщі. Незважаючи на те, що загалом у країні формується переконання, що слід закликати українців бути самостійнішими, Польща зберігає для українців пільги, тим більше, що нові військові мігранти продовжують прибувати. На які пільги переселенцям досі можна розраховувати?


Виплати для біженців з України продовжено


Продовжуються виплати для українських біженців, які перетнули кордон із Польщею пізніше 24 лютого, а саме для тих, чиє перебування в країні не перевищило 120 днів.


Великий резонанс і хвилювання в середовищі військових мігрантів і поляків, які їм допомагають, викликала інформація, що з'явилася раніше, що з 1 липня виплату для біженців у розмірі 40 злотих на день на людину за житло та харчування біженцям з України буде припинено. Таке рішення дійсно було ухвалено, проте не стосовно мігрантів, які знову прибувають. Так, виплати будуть продовжені для громадян України, які перебувають у Польщі менше 120 днів.


Аналогічно не варто турбуватися тим, хто лише планує їхати до Польщі, соціальна допомога українцям у Польщі продовжується. Війна в Україні не припинена, ворог посягає на усе нові території, вчора ще мирні міста стають театром активних бойових дій. Тому ті українці, які перетнуть кордон з Польщею в липні, так само, як і їхні співвітчизники, які прибули раніше, отримуватимуть виплати у 40 злотих на день протягом 120 днів.


Більш того, цей термін може бути збільшений, але тільки для осіб, які входять до наступного списку:

  • Інваліди.

  • Пенсіонери.

  • Жінки у положенні.

  • Пільги на дітей у Польщі для українців буде продовжено понад 120 днів для осіб з дітьми до року.

  • На подібну допомогу на дітей у Польщі понад 120 днів можуть розраховувати особи, які мають троє або більше дітей на утриманні.

Причина продовження виплати полягає в тому, що дані категорії мігрантів не мають можливості заробляти та утримувати себе.


Поляки підтримують соціальні програми у Польщі для українців


Поляки загалом за підтримку українців, проте підтримують і стимулювання останніх бути самостійнішими, щоб у результаті мігранти та місцеве населення мали рівні умови на ринку праці. Це пов'язано з тим, що у Польщі спостерігається висока інфляція, на яку страждають і польські сім'ї. Згідно статистиці:

  • Понад 70% респондентів вважають, що пільги для українців у Польщі мають надаватися лише за умови виходу на роботу.

  • Близько 40% опитаних переконані, що діти прибулих українців мають навчатися у польських школах та ВНЗ, і лише тоді мають виплачуватись посібники та пільги для студентів у Польщі.

  • Майже 28% виступають за те, щоб українці вивчали польську мову.

Крім виплати 40 злотих, протягом трьох місяців українцям у Польщі поповнюють карту популярної польської торгової мережі, щомісяця на суму 300 злотих. Це додаткова допомога, яка протягом 3-х місяців становитиме одну людину суму 900 злотих. На сім'ю може бути отримано не більше трьох таких карток. Величезне значення мають і урядові ініціативи щодо працевлаштування українців, роботу у Польщі без посередників за бажання може знайти кожен військовий мігрант.


Новою є й можливість відновлення статусу тимчасового захисту для українців, які залишили Польщу та згодом повернулися знову. Якщо виїзд становив понад 90 днів, але причина для в'їзду серйозна – бойові дії у місці проживання – статус буде відновлено.

8 переглядів

Comments


bottom of page