top of page

Чи потрібно знати мову для праці в Польщі

Останнім часом, через військові дії в Україні, мільйони українців приїхали до Польщі у пошуках тимчасового укриття або, щоб розпочати нове життя. Польський уряд дбає про біженців, намагається всіляко врегулювати ситуацію, виділяє гроші на допомогу, видає безкоштовний польський ідентифікаційний код (PESEL), який дає українцям непогані переваги. Проте виникає резонне питання про працевлаштування та, як знайти роботу у Польщі без знання мови. І якщо мова потрібна, то чи складна польська мова?


Насправді, польська не така необхідна для роботи в Польщі, як здається багатьом. Звичайно розраховувати на висококваліфіковану вакансію із зарплатою, вищою за середню, вам не варто. Скоріш за все, це будуть низькооплачувані роботи на кшталт: прибиральниць, пакувальників на складах, вантажників, доставників, гувернанток, різних помічників тощо. Так, якщо ви не знаєте польську, то варто серйозно замислитися над її вивченням. На питання, чи складно вивчати польську мову, можна відповісти, що базовий рівень можна отримати за 3-4 місяці, оскільки польська та українська схожі, легко даються і тим, і іншим.


У будь-якому випадку, варто дізнатися про всі недоліки роботи в Польщі перед тим, як їхати туди працевлаштовуватися. Одним із недоліків є тривале кар'єрне зростання, у разі незнання польської мови. Вам буде важче довести, що ви є відповідальним співробітником, якщо ви не знаєте державної мови Польщі. Але згодом, звичайно, у вас це вийде. Проте, безсумнівно, набагато доцільніше було б найняти репетитора та вивчити польську. Це стосується і біженців, які не мають наміру працювати.Чи потрібна біженцям польська мова?


Ніхто не змушує біженців вчити польську, але як вони будуть нормально взаємодіяти з поляками, коли вони розмовляють іншою мовою, нехай навіть і схожою. Для спілкування, взаємодії в супермаркеті або, припустимо, при оренді житла та розмові з господарем квартири – скрізь вам знадобляться мінімальні знання. Буде постійна плутанина та марнування часу. Наприклад, вам потрібно телефонувати близьким, але ви не знатимете, як і де купити польську сімку. Знали б ви польську, ви просто запитали б у першого перехожого.


Робота в Польщі зі знанням польської мови


Базовий рівень польського відкриє вам цілу низку нових професій, які були б недоступні, якби ви не знали мову. Наприклад, обслуговуючий персонал, офіціант/офіціантка, водій тощо. Тим більше, що існує «поріг» зарплати в 3000 тисячі злотих на місяць, які тепер ви зможете отримувати. А це чимала сума, яка забезпечить вам безбідне існування на території Польщі.


У будь-якому випадку, ви можете звернутися до одного з численних агентств з працевлаштування. Там вам допоможуть знайти вакансії, якщо ви знаєте мову, якщо її зовсім не знаєте, і навіть якщо у вас до цього не було жодного досвіду роботи. Будь-яку роботу можна знайти за наявності бажання. А у Польщі роботи вистачатиме всім, бо зараз з кожним днем ​​з'являється все більше і більше вакансій для біженців і не тільки.

48 переглядів

Comentários


bottom of page