top of page

Де краще працювати в Польщі? ТОП найкращих міст для роботи та проживання

Мрія про успішну кар’єру та комфортне життя в Україні майже нездійсненна, але можна спробувати її реалізувати за кордоном, зокрема в сусідній державі. Житло та робота в Польщі доступні нашим співвітчизникам, потрібно лише відповідально поставитися до організації подорожі. Перш за все, варто обрати спосіб пошуку вакансій, адже від цього залежать швидкість вирішення питання працевлаштування та проживання, кількість пропозицій і витрати на початковому етапі. Агенція з працевлаштування Flambir надає широкий спектр послуг з підготовки поїздки, маючи налагоджені зв’язки з роботодавцями з усіх куточків Польщі. Наш сервіс є зручним, забезпечується цілодобова підтримка та можливість обрати роботу, яка влаштовує вас за усіма умовами, зокрема:

 • рівнем заробітної плати;

 • кількістю робочих годин;

 • наданням житла;

 • локацією підприємства;

 • посадовими обов’язками тощо. 


Перед початком пошуку вакансії слід визначити найкращі міста для роботи, адже в багатьох є певні очікування не лише від праці, а й від дозвілля та перспектив кар’єрного зростання за межами України. Помилятися в цьому питанні не можна, бо буде складно змінити місце роботи до закінчення контракту. Та й самостійно шукати вакансії, перебуваючи в Польщі, - не дуже вдала ідея, оскільки ви не обізнані в місцевих законах, тому можете погодитися на невигідні умови.
Де краще жити та працювати в Польщі: загальний огляд вакансій і міст


Одразу після вступу до Євросоюзу відбувся очікуваний відтік робочої сили з країни, водночас економіка почала зростати, що зумовило підвищену потребу в співробітниках з інших держав. Кращі міста Польщі регулярно приймають не лише біженців для проживання, а й працевлаштованих жінок і чоловіків з України, які приїхали, щоб працювати на таких посадах:

●      доглядальниця;

●      паркувальник;

●      електромонтер;

●      збиральник фруктів, ягід чи овочів;

●      пакувальник;

●      контролер;

●      логіст;

●      покоївка;

●      медсестра, лікар;

●      зварювальник;

●      шліфувальник тощо.


Перелік вакансій величезний, в чому можна переконатися, відвідавши сайт агенції Flambir, де регулярно додаються цікаві пропозиції роботи безпосередньо від польських роботодавців. Порадують українців й умови праці, адже трудове законодавство Польщі доволі суворе, тому всі робітники повинні мати медичне страхування, проходити інструктаж з безпеки, використовувати захисну екіпіровку та мати змогу поскаржитися на недобропорядного працедавця. Всі документи, які підписують наші громадяни, перекладаються на рідну мову, тому жодних прихованих або незрозумілих пунктів там немає.


Серед інших переваг роботи та проживання в Варшаві, Вроцлаві, Ольштині, Клодзько, Познані та інших містах слід відзначити такі:

●      перспектива кар’єрного зростання;

●      надання житла –  варто зауважити, що рівень комфортності проживання може відрізнятися;

●      забезпечення транспортом або компенсація витрат на нього (не завжди);

●      шанс продовжити співпрацю та влаштуватися на постійній основі для тих, хто планує переїзд;

●      особливі можливості роботи та проживання для сімейних пар;

●      прозоре нарахування зарплати;

●      можливість подорожувати Польщею й не тільки;

●      прийнятні ціни на продукти та розваги – раніше спостерігався серйозний розрив вартості товарів і послуг з Україною, але зараз поточні витрати майже ідентичні, тому є сенс поїхати працювати до країни-сусіда, щоб заробляти більше та жити краще;

●      високий рівень безпеки, адже держава є частиною НАТО.


Навіть з урахування значної технологізації та автоматизації виробництва підприємствам потрібні працівники. Причому чим більше місто, тим різноманітніший там перелік вакансій. Втім, багато концернів будують заводи у віддалених місцях і запрошують туди спеціалістів різних напрямків, тому фактично робота є всюди – вивчайте рейтинг міст Польщі та обирайте ідеальну локацію для себе.ТОП міст Польщі для роботи та проживання: п’ятірка лідерів

Щоб працювати в сусідній країні з проживанням, зверніть увагу на такі міста: 


 1. Варшава – столиця, де не так вже й багато вакансій, але є пропозиції не лише від вітчизняних, а й від міжнародних компаній. Сюди варто їхати на роботу тим, кому важливе кар’єрне зростання та велика кількість розваг. Тут можна проводити вільний час, як завгодно: ходити в театр чи кіно, гуляти парками, відвідувати ярмарки та фестивалі, оглядати древні будівлі тощо. 

 2. Краків – гарне місто для навчання, роботи та проживання з унікальними пам’ятками, налагодженою транспортною системою, великою кількістю закладів сфери обслуговування та динамічним ринком нерухомості.

 3. Вроцлав, який ще називають містом сотні мостів. Тут проживає приблизно 250 тисяч українців, що становить майже третину населення, тому в соціокультурному плані можна розраховувати на максимальний рівень комфорту. 

 4. Познань – місто з найменшим в країні рівнем безробіття (лише 1%), мальовничими вуличками, великою кількістю іноземців і найстарішим виставковим центром у Польщі. Тут чудовий рівень освіти та медицини, а статус великого транспортного вузла дає змогу легко дістатися до будь-якої частини країни або навіть рушити прямим потягом до України. 

 5. Гданськ – саме тут останнім часом пропонують найбільшу кількість вакансій, причому з хорошими умовами. Місто входить в п’ятірку кращих за рівнем життя, активно розвивається, має мальовничу архітектуру та підходить для проживання з дітьми.


Де краще працювати в Польщі: кілька цінних порад

Крім ознайомлення із загальними плюсами та мінусами різних міст, потрібно зрозуміти, чи підійде конкретний населений пункт саме вам за такими параметрами:

 • ритм життя;

 • кількість доступних розваг;

 • різноманіття підприємств і вакансій;

 • наявність великої україномовної спільноти;

 • ціни на житло, продукти та послуги;

 • розташування пам’яток архітектури;

 • рівень заробітної плати;

 • кліматичні умови для проживання;

 • відстань до кордону – багатьом хочеться мати змогу швидко добратися додому. 

Тепер ви знаєте, як обрати місто для роботи та можете починати аналізувати варіанти за допомогою платформи Flambir. За потреби ви завжди можете звернутися до наших спеціалістів для отримання відповідей на запитання про певні локації та вакансії. Не зайвим буде передивитися й інформацію на сторонніх ресурсах, але тільки перевірених, оскільки геть не всі сайти публікують актуальні відомості, а лише рекламують власні послуги. 

Відгуки наших співвітчизників, які були в Польщі на заробітках чи зараз там перебувають, також допоможуть вам зробити правильний вибір. Пам’ятайте, що універсальної відповіді, де краще працювати з проживанням, немає. Все залежить від ваших побажань і планів на майбутнє.


10 переглядів

Comments


bottom of page