top of page

Оновлені правила перетину кордону з Польщею (на червень 2022)

Війна змусила багатьох українців шукати безпеку за кордоном, чи не найбільша кількість вимушених покинути свої будинки мешканців України вирушає саме до Польщі.


Нові правила перетину кордону Польщі діють для українців із початку війни. Якщо раніше для в'їзду був потрібний великий перелік документів, а саме внутрішній та закордонний паспорт, сертифікат про вакцинацію, дозвіл на виїзд дитини від батька, який її не супроводжує (або документ про опікунство для третіх осіб), а також страховка, то після 24 лютого в'їхати можна було просто за українським паспортом, а в багатьох випадках жінки та діти могли потрапити до Польщі практично без документів та оминаючи карантинну ізоляцію.


Тим не менш, для перетину кордону з України до Польщі, крім критичних ситуацій, документ, що засвідчує особу, все ж таки був необхідний. Якщо ж втрачений він або можливість його надати, тим, хто прибуває, потрібно подавати заяву про надання міжнародного захисту і запускати процес відновлення документів вже в Польщі. Як показала статистика, Польща дуже лояльно приймає українців. Усі випадки розглядалися індивідуально, є навіть випадки перетину польського кордону дітьми самостійно. Після кожне питання регулювалося і було під контролем в індивідуальному порядку.


Документи для в'їзду до Польщі


На сьогодні вимоги для перетину кордону з Польщею зазнали змін і станом на червень 2022 року можна констатувати, що чим більше документів у іноземця із собою в чужій країні, тим краще. Перед тим, як потрапити до Польщі з України, бажано підготувати:

  • документ про опікунство, якщо дитина, що вивозиться, не досягла свідомого віку, або ж нотаріально завірена згода її батьків на вивезення дитини, копії паспортів батьків та свідоцтва дитини про народження.

  • українці, які перетинають кордон з Польщею на автомобілі, повинні мати поліс під назвою «зелена карта», така вимога була відновлена ​​з 28 квітня.

  • українці, які ввозять до Польщі домашніх тварин, також мають надати документи на них: паспорт міжнародного зразка, довідки про наявність чіпа та щеплень. Якщо потрібних документів немає, можна скористатися процедурою оформлення домашньої тварини. Існує також список того, що можна перевозити через кордон.

З липня 2022 року українці, які отримали статус тимчасового захисту в Польщі - PESEL UKR, не втрачають його після виїзду з країни, як це було раніше. До 30 червня 2022 року при виїзді з Польщі більш ніж на 30 днів статус автоматично втрачався. Тепер військові мігранти, які втратили статус, можуть відновити його при в'їді в Польщу навіть більш ніж через 30 днів, проте лише у випадку, якщо для повторного в'їзду є вагома підстава, а саме – бойові дії в рідному місті претендента.


Також з 1 липня 2022 року претендувати на тимчасовий захист у Польщі можуть не лише ті українці, які заїжджають до країни безпосередньо з України. Військовий мігрант може потрапити до Польщі та через кордон із ЄС. Такі випадки численні, оскільки міграція - це завжди непростий шлях, коли кінцева точка перебування може бути визначена не відразу.


Польща намагається зробити так, щоб правила перетину українцями польського кордону та їх перебування в країні регулювалися гнучкими комплексними законами, які максимально враховують права військових мігрантів. Грошова допомога, вивчення мови, робота в Польщі, вакансії без посередників, навчання дітей – Польща відкриває українцям багато можливостей у нелегкі часи війни.

20 переглядів

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page