top of page

Рекомендації для тих, хто планує залишитися в Польщі надовго

У цій статті ми розглянемо рекомендації по життю в Польщі для українців, які прагнуть тут жити та працювати. Це стосується співробітництва з агенцією праці для пошуку роботи, отримання медичного страхування, яке забезпечує доступ до медичних послуг, а також процесу оформлення карти побиту для легального довгострокового перебування. Крім цього, слід обговорити тему соціальної інтеграції та мовних курсів, що сприяють успішній адаптації в новій країні.


Чому вигідно співпрацювати з агенцією праці?

Переваги взаємодії з агенцією для працевлаштування в Польщі очевидні.


 1. Агенція забезпечує професійну підтримку в адаптації до нової країни та сприяє швидкому пошуку роботи.

 2. Спеціалісти допомагають знайти вакансії, що відповідають кваліфікації кандидатів.

 3. Надання консультації з приводу умов праці та прав працівника.


Агенція Flambir пропонує широкий спектр послуг в цьому напрямку. Ми займаємося не лише пошуком роботи, а й допомагаємо в оформленні документів, необхідних для легального працевлаштування. Всі ці послуги надаються безкоштовно!


Отже, вибір надійної агенції є надзвичайно важливим, адже від цього залежать безпека та комфорт під час перебування в новій країні.


Альтернативою агенції є самостійний пошук роботи. Це може бути більш економічно вигідним варіантом, однак потребує значних зусиль і часу.Який вид медичного страхування вибрати?


Важливою рекомендацією по життю в Польщі є оформлення медичного страхування. Воно забезпечує доступ до якісної медичної допомоги та захищає від суттєвих фінансових витрат у разі хвороби чи нещасного випадку.


В Польщі існують два основні види медичного страхування.

 1. Державне страхування (NFZ). Надається через Національний фонд здоров'я та покриває базові медичні послуги. Для його оформлення необхідно бути працевлаштованим або зареєстрованим як підприємець.

 2. Приватне страхування. Забезпечує розширене покриття, враховуючи додаткові медичні послуги, швидкий доступ до фахівців і зручні умови лікування. Після року відпрацювання наша компанія забезпечує приватне медичне страхування усім своїм працівникам, кошти за яке покриваємо ми.


Зазвичай приватне страхування оформляється через страхові компанії, які пропонують різні пакети послуг. Процедура оформлення медичного страхування включає подання заяви до NFZ або обрання приватного страхового плану.


Вартість медичного страхування відрізняється в кожному випадку. Державне страхування фінансується через податки, тому витрати залежать від доходів. Приватне страхування може коштувати від кількох десятків до кількох сотень злотих на місяць, залежно від обраного плану та рівня покриття.


При виборі оптимального страхового плану варто врахувати свої потреби, фінансові можливості та стан здоров'я. Рекомендується порівняти різні пропозиції страхових компаній, звернувши увагу на відгуки користувачів і репутацію кожної компанії.


Що таке карта побиту та що вона дає?


Карта побиту — це документ, що дає змогу іноземцям легально проживати та працювати в Польщі протягом тривалого часу. Вона є важливим інструментом для тих, хто планує довгостроково перебувати в країні, та надає правовий статус і доступ до багатьох соціальних та економічних переваг.


Що потрібно знати про карту побиту?

 • Вимоги для отримання карти побиту включають наявність підстав для перебування в Польщі, зокрема працевлаштування, навчання, возз'єднання сім'ї або інші легальні причини.

 • Процедура отримання карти побиту починається з подання заяви до воєводського управління за місцем проживання.

 • Для оформлення карти побиту необхідно подати такі документи: заповнена заява, фотографії, копії паспорта, документи, що підтверджують підставу для перебування (трудовий договір, довідка з університету тощо), медичне страхування та підтвердження фінансової спроможності.

 • Власники карти побиту мають певні права та обов'язки. Вони можуть легально працювати та проживати в Польщі, отримувати медичне страхування, доступ до освіти та соціальних послуг. Однак вони також зобов'язані дотримуватись законодавства Польщі, повідомляти про зміну місця проживання та регулярно продовжувати дію карти побиту.

 • Для успішного оформлення карти побуту варто ретельно підготувати всі необхідні документи, забезпечити своєчасне подання заяви та консультуватися з юристами або спеціалізованими агенціями, якщо виникають певні запитання. Кадровий відділ нашої компанії допоможе вам у цьому процесі. Для працівників нашої компанії ми гарантуємо повний документальний супровід і допомогу в процесі подачі на отримання карти побиту.


Як найти пристойне житло?


Пошук житла для довгострокового перебування в Польщі потребує ретельного підходу. Основними варіантами є квартири, будинки та окремі кімнати, залежно від потреб і бюджету.


Розглянемо основні аспекти пошуку житла:

 1. Популярними ресурсами для пошуку житла в Польщі є сайти Otodom, OLX, Morizon та інші.

 2. Процедура укладання договору оренди включає перевірку документів, підписання договору та сплату застави.

 3. Орендар має право на безпечне та придатне для проживання житло, необхідний ремонт і приватність. Орендодавець зобов'язаний забезпечувати ці умови та підтримувати житло в належному для життя стані.

 4. Для вибору надійного житла перевіряйте репутацію орендодавця, ретельно оглядайте житло перед укладанням договору, звертайте увагу на умови угоди та наявність необхідних зручностей.


Знайти комфортне місце для проживання при працевлаштуванні вам допоможуть фахівці агенції Flambir.


Інтеграція та адаптація — важливі моменти

Інтеграція та адаптація в Польщі є вагомими нюансами для комфортного життя та успішної роботи.

 1. Вивчення польської мови відіграє важливу роль в цьому процесі, оскільки дає змогу легко спілкуватися, розуміти культуру та уникати непорозумінь.

 2. Культурні відмінності можуть включати різні традиції, звичаї та соціальні норми. Для успішної інтеграції важливо проявляти повагу до місцевих звичаїв, активно брати участь в культурних заходах і спілкуватися з місцевими жителями.

 3. Спільноти українців у Польщі мають величезне значення в процесі адаптації. Вони допомагають знайти підтримку, отримати корисні поради та налагодити контакти.

 4. Юридичні аспекти передбачають реєстрацію місця проживання, сплату податків і відкриття банківських рахунків.


Для отримання якісної допомоги звертайтесь до спеціалістів агенції Flambir! Ми безкоштовно пропонуємо професійний супровід і консультації протягом усього періоду роботи за кордоном.


Для успішного довгострокового життя та праці в Польщі важливо вивчити мову, знайти надійне житло, оформити карту побиту та інші необхідні документи, а також дотримуватися законів. Активно інтегруйтеся в суспільство, поважайте місцеві звичаї та шукайте підтримку в українських спільнотах.


У разі співпраці з нашої компанією на вас чекає успіх у питанні працевлаштування за кордоном. Довіртесь нам, і ми допоможемо вам подолати всі перешкоди на шляху до повноцінної адаптації в Польщі.

3 перегляди

Comentarios


bottom of page