top of page

Скільки можна заробляти в Польщі?

Польща – це одна з економічно розвинених європейських країн, особливістю якої є гідний рівень зарплати працівників різних професій і сфер діяльності. Ба більше, тут завжди є варіанти зайнятості для трудових мігрантів. Завдяки єдиному кордону з Україною, близькості менталітету та мови, українці обирають саме цю країну для пошуку роботи. Слід зауважити, що навіть порівняння мінімальних заробітних плат між нашими країнами суттєво відрізняється. Наприклад, в Україні мінімальна зарплата на 2024 рік становить 8000 грн на місяць, водночас у Польщі це 4242 злотих брутто = 43395 в гривнях (щоправда, в нетто ця сума буде меншою).
Але варто розуміти, що на рівень доходу впливають різні чинники. Тож скільки можна заробляти в Польщі? Давайте розглянемо це питання детальніше.


Географічні відмінності в зарплатах в різних містах Польщі


Як і у всіх інших європейських країнах, на середній рівень зарплати людей

 • впливають такі аспекти:

 • географічне розташування;

 • сфера діяльності;

 • професія та попит на неї;

 • досвід фахівця.


Найбільш оплачуваними за рівнем зарплати польськими містами є Варшава, Краків, Вроцлав та Гданськ. Цікаво, що столиця за даними статистики за 2023 рік посіла другу позицію, поступившись Кракову, де оплата праці в середньому становить 9848,37 злотих брутто. Загалом у всіх цих містах усереднений рівень зарплати перевищує 8000. Найнижчий рівень заробітної плати – в Кельцах, який дорівнює близько 6000 злотих брутто. Також низькооплачуваними вважаються Люблін і Гожув-Великопольський.


Зверніть увагу, що наведені значення є середніми, бо в різних сферах діяльності показники оплати суттєво відрізняються. Крім того, статистика працює з даними по брутто.


Аналізуючи, які зарплати є в містах Польщі, слід зазначити, що разом з їхнім рівнем суттєво відрізняються витрати на проживання. Наприклад, якщо оренда однокімнатної квартири в центрі Варшави – 4200 злотих (42966 грн), то в Катовіце ідентичне за комфортом у самому центрі житло коштуватиме 2500 злотих (25575 грн).


Які найбільш оплачувані професії в Польщі?

До сфер діяльності та професій, які нині є найбільш оплачуваними в Польщі, належать такі:

 1. ІТ-сфера: програмісти, розробники, системні адміністратори. В цій сфері працівники можуть отримувати від 10000 до 15000 злотих брутто.

 2. Медицина: лікарі, стоматологи, фармацевти. Все залежить від фаху, кваліфікації, типу клініки (державна чи приватна) - 9000-11000 злотих брутто.

 3. Фінанси та банківська справа: аналітики, трейдери, інвестиційні консультанти мають зарплату в межах 10000 злотих брутто.

 4. Інженери: машинобудування, будівництво, авіація. Оплата їхньої праці суттєво відрізняється залежно від фаху та посади.

 5. Юристи, адвокати, нотаріуси. Представники цих професій також отримують до 10000 злотих брутто.Які найменш оплачувані професії в Польщі?


До низькооплачуваних професій в польських компаніях належать:

 1. Працівники в сфері обслуговування: офіціанти, продавці, касири.

 2. Робітничі спеціальності: будівельники, робітники на заводах і фабриках.

 3. Сільськогосподарські професії: працівники ферм і садівники.


Спеціалісти сфери обслуговування мають зарплату приблизно 4000-4200 злотих. В будівельній сфері серед робочих спеціальностей рівні зарплати коливаються. Наприклад, зварювальник отримує від 5500 злотих, а різнороб – щонайменше 4000.


Багато українців спочатку приймаються на нижні сходинки кар'єрної драбини, але вони мають можливість розвитку та зростання в компанії, що позитивно впливає на оплату праці. Кар’єрні перспективи насамперед мають фахівці, які налаштовані на довгострокове перебування в Польщі, вивчили польську мову та вільно володіють нею, постійно вдосконалюють та поглиблюють свої знання та навички. Досягти професійного росту складно, але шанси є.


Види нарахування оплати праці: брутто та нетто зарплата

Українці звикли, що при влаштуванні на роботу роботодавець озвучує ту заробітну плату, яку працівник буде в середньому отримувати за відпрацьований місяць. Але в Польщі підхід дещо інакший, бо тут є брутто та нетто зарплати, тому компанії обіцяють виплачувати суму, яка буде нарахована в брутто. По закінченні місяця працівник отримує зарплату, яка відрізняється від обіцяної, бо виплачена в нетто, а це набагато менше. Тому вам слід розуміти різницю між брутто та нетто:

 • брутто – це та заробітна плата, яка нараховується працівнику загалом, без відрахування податків і зборів;

 • нетто – сума, яку людина отримує на руки в чистому вигляді, тобто залишок після того, як виконані всі відрахування.


З нарахованої суми брутто віднімаються:

 • внесок на соціальне забезпечення ZUS (на пенсію, страхування для виплат на час непрацездатності);

 • внесок на медицину NFZ, щоб людина могла лікуватися безкоштовно, тобто за державні кошти

 • внесок на страхування від травм;

 • обов'язковий для всіх податок на прибуток (17%).


Давайте розглянемо це на прикладі.

Роботодавець пообіцяв і зазначив у трудовому договорі оплату праці 4000 злотих брутто. З цієї суми будуть відраховані:

 • 390,40 злотих Пенсійному фонду;

 • 360 злотих на NFZ;

 • 33,20 злотих на страхування від травм;

 • 680 злотих податку на прибуток.


Після цього працівник отримає в чистому вигляді 2536,40 злотих (зарплата нетто). В компанії Flambir усі зарплати та погодинна оплата пропонуються в нетто, щоб працівники могли розуміти, яку фактичну суму коштів вони отримають.


Які чинники впливають на рівень оплати праці в Польщі?

Зарплати в Польщі відрізняються. Те, на що ви можете претендувати, залежить від:

 • досвіду роботи та кваліфікації;

 • сфери діяльності та масштабу обраної компанії;

 • рівня володіння мовами (польською, англійською);

 • наявності вищої освіти;

 • отримання додаткових сертифікатів.


Але це ще не все. Дуже важливим є те, як ви представляєте себе в резюме та на інтерв’ю, тобто наскільки ви володієте переговорними навичками та можете їх продемонструвати під час працевлаштування. Впоратися з цим вам допоможуть досвідчені фахівці агенції Flambir.


Отже, заробляти в Польщі можна по-різному, тому дуже важливо підійти до питання трудової міграції в цю країну зважено та відповідально. Слід враховувати вартість проживання в певному регіоні, особливості потреб сім’ї, свої звички, інтереси та амбіції. Щоб працевлаштування та нове життя вас не розчарували, зверніться по допомогу до спеціалістів, які нададуть відповіді на всі запитання та зможуть організувати все професійно та швидко.


Агенція Flambir готова допомогти вам! Ми пропонуємо безліч вакансій від роботодавців у Польщі, безкоштовно супроводжуватимемо вас протягом усього періоду роботи, допоможемо з оформленням документів, виїздом і питанням проживання.

18 переглядів

Comments


bottom of page