top of page

Як відкрити банківський рахунок у Польщі: Покроковий гід для українців


Як відкрити банківський рахунок у Польщі

Вже багато років поспіль українці виїжджають до Польщі не лише для заробітку більших коштів, а й для того, щоб залишитися там на постійне проживання. Це цілком логічно з огляду на вищий рівень життя в європейській країні. При цьому важливо одразу передбачити низку принципово важливих моментів. Наприклад, як відкрити банківський рахунок у Польщі, адже карта місцевої фінансової організації неодмінно буде потрібна для легкості розрахунків у побуті, для отримання заробітної плати, комфортного відпочинку та життя. У різних країнах робота банківського сектора має свою специфіку, яку потрібно враховувати, вирушаючи за кордон. Щоб максимально використовувати всі доступні місцевим мешканцям послуги, спростити проведення фінансових операцій, потрібно уважно вивчити це питання, перш ніж віддати перевагу тій чи іншій організації.


Чому варто відкрити банківський рахунок у Польщі?

Чому варто відкрити банківський рахунок у Польщі?

Розмірковувати про те, чи потрібен насправді банківський рахунок для українців у Польщі, не варто. Мати карту місцевого банку однозначно потрібно, тим більше якщо планується залишатися в цій країні на постійне проживання. Наявність банківської картки Польщі дозволить безпроблемно розв'язувати такі питання:

  • у зручному форматі одержувати заробітну плату без затримок;

  • оплачувати комунальні послуги;

  • робити покупки не тільки в стаціонарних, а й онлайн-магазинах.


Використання картки місцевого банку дозволить уникнути зайвих витрат сімейного бюджету, які неодмінно виникають при використанні картки українського банку через конвертацію валюти. Причому далеко не завжди за вигідним курсом.


Які документи необхідні для відкриття рахунку?

Які документи необхідні для відкриття рахунку?

Відкриття рахунку в польському банку набагато простіше зробити резиденту країни. Тобто якщо вже є у наявності будь-який документ, що засвідчує постійне місце проживання у якомусь місті країни. Це може бути:

  • карта побуту;

  • віза;

  • договір оренди житла та чеки про сплачені рахунки за комунальні послуги.


Окрім цього, необхідні наступні документи для відкриття рахунку в Польщі:

  • закордонний паспорт.

  • ідентифікаційний номер PESEL (за необхідності).


Якщо планується відкрити також кредитну, а не лише дебетову картку, то співробітники банку можуть запросити:

  • документ, що підтверджує офіційне працевлаштування;

  • виписку по наявному банківському рахунку.


Звичайний графік роботи банківських установ — до 6 або до 7 години вечора, лише в будні. В принципі процедура оформлення банківського рахунку у Польщі мало чим відрізняється від того, як це відбувається в Україні. Виняток становить саме перелік необхідних документів.


Після успішного підписання договору картка видається не одразу, а зазвичай упродовж одного-двох тижнів. Сама процедура підписання може проводитися як безпосередньо у відділенні, так і онлайн.


Як обрати банк у Польщі?

Як обрати банк у Польщі?

Вибирати банк в іншій країні треба виважено. По перше, слід переконатися, що обслуговування ведеться зручною для розуміння мовою. В багатьох установах сьогодні послуги надаються не лише польською або англійською, а й українською або навіть російською. Щоб користуватися банківським рахунком було справді зручно, є сенс попередньо переконатися у тому, що компанія створила практичний мобільний застосунок з усіма необхідними опціями. 


Ще один важливий аспект — це вартість обслуговування. Плануючи користуватися карткою, як звичайно, перевірте наявність не лише відділень, а й банкоматів, терміналів для поповнення для безпроблемного користування готівкою.


Польща — країна з високим рейтингом довіри. Тож тут є великий вибір як міжнародних банків, так і місцевих. Причому останні доволі часто є партнерами всесвітньо відомих фінансових груп. Тож попередньо треба вияснити інформацію щодо надійності, рейтингу, досвіду клієнтів — резидентів та нерезидентів. Далі вже робити висновки, які польські банки для іноземців кращі.


Серед лідерів на сьогодні користувачі помічають наступні фінансові організації:


  • MBank. Зручний банк, якому віддає перевагу багато українців та місцевих мешканців. Компанія на сьогодні має понад 5 млн клієнтів, що користуються послугами онлайн. Загальні обсяги — ще більші. Але комісії на перекази не надто низькі, як і сплата за сам рахунок. В договорі передбачені різноманітні додаткові збори на зняття готівки та інші послуги. 

  • Bank Pekao. Працює на ринку майже 100 років, тож це є підтвердженням надійності. Спектр послуг надається дуже широкий. Це не лише карткові та особисті рахунки, а й грошові перекази, кредитування, управління інвестиціями. Є зручний мобільний застосунок.

  • Bank Millennium. Ця фінансова організація теж пропонує багато послуг, у тому числі є можливість підключити кеш-бек на всі витрати за перші пів року, безкоштовне обслуговування рахунку. Але клієнт зобов'язаний певним грошовим оборотом та користуванням дебетовою карткою.

  • PKO. Одна з найбільших банківських організацій у Польщі. Послуги пропонуються фізичним та юридичним особам. У клієнтів немає проблем з комунікацією, адже у різних містах країни багато відділень, банкоматів.


Особливої уваги потребують саме комісійні збори. Обираючи надійний банк, варто бути готовим до того, що компанія може помісячно стягувати комісію у 15-20 злотих або трохи менше лише за обслуговування самого рахунку. Інші комісії можуть динамічно зростати, особливо на валютні грошові перекази.


Якщо ж з будь-якої причини було відмовлено у відкритті рахунку у банку, то можна користуватися тимчасово карткою українського банку, а також розглянути альтернативні платіжні системи, такі як Revolut, Wise, PayPal. 


Щоб безпроблемно відкрити рахунок у банку у Польщі та знайти високооплачувану роботу з адекватними умовами, звертайтеся до компанії Flambir. Ми надамо вам не лише консультацію, а й практичну допомогу для покращення вашого життя та довгострокового проживання у Польщі.


13 переглядів

Comentarios


bottom of page