top of page

За що можуть звільнити у Польщі: ТОП-5 основних причинЗвільнення – один з обов'язкових компонентів будь-яких офіційних трудових відносин. Незалежно від того, в якій країні ви працюєте, умови звільнення завжди регулюються чинним законодавством. Легальні умови роботи у Польщі гарантують законне звільнення у будь-якому випадку.


Найпоширенішою причиною звільнення є розірвання трудового договору у Польщі. Перш ніж говорити про звільнення, розглянемо основні види трудових договорів, які працівник може підписати у Польщі.

  1. Короткостроковий, разовий договір підряду.

  2. Договір – замовлення

  3. Трудовий контракт.

Власне, трудовий контракт – це той тип договору, норми якого відповідають Трудовому кодексу Польщі, а отже, максимально захищають права найманого працівника.


Перші два види регулюються Цивільним кодексом і підпадають під категорію цивільно-правових документів. Тому звільнення співробітника, з яким було укладено перші два типи документів, відбувається з таких причин:

  • Зобов'язання сторін були виконані у строк відповідно до обумовлених умов. Простіше кажучи, працівник виконав роботу, а замовник заплатив за неї.

  • З ініціативи однієї із сторін.

  • Через форс-мажорні обставини, коли виконання умов цих договорів неможливе.

Тому, якщо працівник уклав такий договір, а потім запитує, що буде, якщо не вийти на роботу в Польщі, то відповідь на це питання він отримає в суді, оскільки розгляд порушення договору відбувається саме там.


Трудовий контракт, зазвичай, розривається за згодою сторін, інколи ж умови розірвання бувають прописані у ньому від початку.


Вважається, що саме трудовий контракт максимально захищає найманого працівника під час працевлаштування. Цікавить легальна робота в Польщі без посередників? Зверніть увагу, щоб під час працевлаштування роботодавець підписав із вами саме трудовий контракт.


Наприклад, чи можуть звільнити вагітну українку у Польщі? Якщо в неї підписано трудовий контракт, то ні. Відповідно до законодавства, роботодавець не може розірвати цей трудовий договір з вагітною співробітницею, або з тою, що знаходиться у відпустці по догляду за дитиною. Крім того, не можна звільнити працівника, який перебуває на лікарняному, при цьому термін лікарняного може досягати 182 днів. Тому, якщо вас звільнили з роботи у Польщі, доки ви хворіли, сміливо можете звертатися зі скаргою до Національної інспекції праці.


Якщо роботодавець не дотримується умов контракту, то працівник може стати ініціатором розірвання договору. Також працівник може розірвати контракт, якщо робота шкодить його здоров'ю та про це є медичне свідоцтво. До речі, у цьому випадку роботодавець має право запропонувати працівникові іншу роботу, яка відповідає кваліфікації та стану здоров'я працівника.


Якщо ж співробітник порушує трудовий договір, то можливе звільнення за статтею у Польщі. У деяких випадках цей вид звільнення може супроводжуватись компенсацією з боку недбайливого працівника.


Рішення про звільнення обов'язково озвучується у визначений термін, якщо така не була прописана в умовах контракту.


На сьогоднішній день для кожного типу договору позначено певний термін:

  1. Терміновий договір – за два тижні;

  2. Безстроковий: за два тижні, якщо співробітник працює менш як півроку; за місяць, якщо працівник працює від півроку до трьох років; за три місяці, якщо стаж роботи перевищує три роки.

Будьте уважні при оформленні на роботу, а також обирайте легальне працевлаштування у Польщі, вакансії якого розміщено на нашому сайті.

30 переглядів

Comments


bottom of page