top of page

Життя в Польщі: ціни та витрати

Якщо порівнювати привабливість життя в європейських країнах для українських трудових мігрантів, то в лідерах, безумовно, буде Польща. Саме сюди після початку повномасштабного російського вторгнення переїхали більшість українців (згідно з даними Unia Metropolii Polskich близько 3.4 млн), хоча й до цього чимало наших громадян обирали працевлаштування в польських компаніях. Зараз очевидно, що українці дедалі більше обживаються в Польщі, починають інвестувати у власний бізнес і планують трудову кар'єру саме тут. У польських роботодавців висока оплата праці та достойні соцгарантії, наші мови й менталітет схожі, територіально це близько, й до того є можливість назавжди облаштуватися в європейській розвиненій країні.


Але кожен, хто задумався над перспективою життя в Польщі, прагне мати відповіді на безліч запитань стосовно витрат на проживання, харчування, транспорт і варіантів пошуку роботи.Витрати на проживання в Польщі: про що слід знати?


Проживання в Польщі - це найбільша стаття витрат з доходу кожного трудового мігранта.


Вони залежать від багатьох чинників, зокрема:

 • обраного населеного пункту;

 • типу помешкання (квартира, будинок, кімната) та величини орендованої площі;

 • чи винаймається житло самостійно, чи надається від роботодавця;

 • кількості людей, які будуть заселені;

 • якості ремонту, облаштування, рівня зручності та комфорту.


Завжди під час укладення договору на оренду до ціни першого місяця проживання додається сума, яка є заставою. Вона становить не менш ніж місячна оплата.


Вартість житла на периферії значно нижча, ніж у таких містах, як Краків або Варшава. В столиці однокімнатна квартира коштуватиме від 450 євро, водночас у Замості можна знайти двокімнатне житло за 250 євро, а це 1075 злотих = 10998 грн (за поточним курсом). Звісно, в новобудовах жити дорожче.

Все зазначене вище – це оплата тільки за оренду, додатково оплачуються комунальні послуги. В середньому при оренді двокімнатної квартири площею 46 кв. м виходять такі орієнтовні ціни:

 • за світло - 70 злотих (716 грн);

 • за газ - 270 злотих (2762 грн);

 • за воду – із розрахунку 11 злотих за 1 куб. м при економному використанні за 5 куб. м виходить 55 злотих (562 грн);

 • за вивіз побутових відходів – 13 злотих на людину (133 грн);

 • кабельне телебачення та безлімітний Інтернет - не більш ніж 60 злотих на місяць (614 грн).


Крім того, потрібна плата за опалення (посезонно), прибирання та освітлення в під'їзді, паркування тощо. Порівняно з цінами на життя в Україні, польські витрати на комуналку доволі високі. Тож трудовим мігрантам доведеться навчатися економити: раціонально витрачати ресурси та зменшувати вартість електрики при користуванні приладами в нічний час за пільговим тарифом.


Які витрати на харчування?


Друга за розміром стаття витрат в Польщі - це харчування. Вартість овочів і фруктів залежить від сезонності, як і в Україні. Ціни на м’ясо майже однакові, як і на кисломолочні продукти. Але по інших товарах є різниця, наприклад:

 • гречка (упаковка 400 г) - 5.3 злотих = 54.22 грн;

 • яйця (10 штук) - 9 злотих = 92 грн;

 • хліб - більше 3 і навіть 4 злотих = 33-44 грн.


Що стосується закладів громадського харчування, в Польщі є можливість смачно поїсти в закладах з типом швецької лінії де будь-який обід чи вечеря обійдуться в 35-45 злотих.


Якщо ви хочете зекономити на харчуванні, плануйте свій раціон! Для цього слід контролювати наявність продуктів і робити закупівлю згідно з потребами, а не спонтанно.


Витрати на транспорт

Що стосується транспорту, в Польщі найбільш популярними є автобуси. В деяких містах працюють метро, трамваї та тролейбуси. Для кожного проїзду квиток купується заздалегідь, але вигідніше купувати проїзні. Якщо один квиток для всіх видів транспорту коштує 3 злотих (30 грн), то п'ять квитків - 12 злотих. Ціна проїзного на місяць становить близько 100 злотих (1023 грн).


Їздити можна на власному авто, але бензин коштує в середньому 6.8-7 злотих за 1 л (близько 70 грн). До цього слід додати недешеве утримання свого транспорту. Тому багато хто обирає каршерінг. Щоб зекономити на транспортуванні, можна скористатися велосипедом.


Працевлаштування в Польщі через агенції праці

У пошуку роботи в Польщі українським мігрантам активно допомагають агенції з працевлаштування. Це посередники між кандидатами та роботодавцями, які несуть користь для обох сторін. Польські роботодавці більш налаштовані на послуги агенцій, оскільки це допомагає їм зекономити на утриманні штату персоналу, який би займався пошуком людей, та водночас знайти саме тих працівників, які потрібні. Для шукача роботи це також вигідно, бо він отримує можливість:

 • швидко знайти потрібну вакансію;

 • отримати відповіді на свої запитання та знайти таку вакансію, яка відповідає його потребам, побажанням, компетенції та кваліфікації;

 • влаштуватися на роботу навіть без знання мови на початковому етапі;

 • розраховувати на допомогу в оформлені необхідної документації.


Все це можливо для українців за умови звертання до надійної агенції! Такі компанії працюють на різних умовах, відрізняючись переліком і цінами послуг. Але здебільшого українці шукають роботу саме тому, що не мають доходу, тому оплачувати послуги з працевлаштування не зможуть. Крім того, більшість агенцій, які представлені на ринку праці, не мають прямих відносин з роботодавцем і не несуть відповідальності перед кандидатами за їх подальше працевлаштування.


Якщо вас цікавить компанія, яка дійсно допоможе в пошуку роботи в Польщі, зверніться до фахівців агенції Flambir. Вам будуть безкоштовно запропоновані вакансії від роботодавців з гідною зарплатою, надані професійний супровід, консультування на період час роботи за кордоном, а також допомога з оформленням документів, виїздом, організацією проживання тощо.


Особливості пошуку роботи в Польщі самостійно

Для самостійного пошуку роботи в Польщі українці користуються:

 • інтернет-майданчиками, де публікуються оголошення (Jobs.pl, OLX);

 • соцмережами (Facebook, Linkedin);

 • офіційними веб-ресурсами урядових агенцій працевлаштування тощо.


Пошук роботи - складне завдання, починаючи від написання резюме та підготовки до співбесіди, закінчуючи подальшим оформленням документів для працевлаштування за кордоном з огляду на законодавчі норми. Крім того, без знання мови самостійний пошук роботи в польських компаніях через різні сайти – це марнотратство часу. Тому скористайтеся професійною допомогою експертів Flambir, які гарантують успіх у працевлаштуванні.Підбиваємо підсумки стосовно витрат на життя в Польщі


Отже, ціни на життя в Польщі достатньо високі. Водночас тут ви можете розраховувати на зарплату європейського рівня, яку не порівняти з українською. Навіть різноробочі не отримують менш ніж 1000 євро (4500 злотих), а кваліфіковані фахівці мають від 1000 до 2000 євро. Тож якщо ви прагнете працювати та плануєте своє подальше життя в Польщі, ми допоможемо вам реалізувати свою мрію.

9 переглядів

Comments


bottom of page