top of page

Як українцям відкрити рахунок в польському банку ?Українці можуть відкрити рахунки та отримати картки у більшості польських банків. Хтось вимагає прийти тільки з паспортом, натомість інші – з картою побиту та номером PESEL.


Рахунок у європейському банку – це перш за все спокій за свої кошти та надійність. Крім того, він значно полегшує життя, адже можна без ускладнень здійснювати покупки, розраховуватися за відпочинок, навчання та будь-які послуги, які отримуємо за кордоном.

Ми зібрала інформацію про умови відкриття та обслуговування рахунку і картки від польських банків для українців.Які документи необхідні для відкриття рахунку у банках Польщі


Українці, навіть якщо вони не проживають у Польщі, можуть мати банківський рахунок у цій країні. Проте, для цього потрібно самим відвідати банк. Польські фінустанови говорять про можливість укласти договір з ними онлайн чи через кур’єра, проте це тільки майбутня перспектива. На сьогоднішній день таку послугу надає тільки Millenium Bank.

Найбільш лояльними до українських клієнтів є PKO Bank Polski, Alior Bank, mBank, Millenium Bank, Bank BGŻ, Getin Bank. Вони без проблем відкривають рахунки громадянам України.

Зокрема, тим українцям, які проживають, навчаються чи працюють у Польщі, підійдуть:

Millenium Bank – для відкриття рахунку тут треба закордонний паспорт, польську адресу, а також можуть попросити український ідентифікаційний номер;

BGŻ BNP Paribas – вимагають паспорт і документ, що підтверджує місце реєстрації в Польщі;

Alior Bank – PESEL, карту побиту та паспорт;

mBank – достатньо карти побиту та PESEL.

Зараз почастішали випадки, коли працівники банків просять номер PESEL. Процес його отримання для іноземців у Польщі значно спрощено. Найлегший спосіб – через реєстрацію місця проживання (прописку), яку українці зобов'язані робити, коли планують перебувати у Польщі більше 30 днів. Тому тим, хто просто приїхав до сусідньої країни, щоб відкрити рахунок, банк з такою вимогою не підходить.

Якщо українець не живе у Польщі, а просто хоче мати тут рахунок, щоб застрахувати свої кошти, вести бізнес з іноземними партнерами тощо, йому краще обрати PKO Bank Polski (Pekao), Bank Pocztowy чи Getin Bank.

Для відкриття рахунку в перших двох достатньо тільки посвідчення особи (наприклад, закордонного паспорта). У Getin Bank, крім паспорта, просять ще й ідентифікаційний номер (ІПН).

Працівники фінустанов часто запитують місце проживання у Польщі. Все для того, щоб надіслати туди банківську картку. Хоча є й інші варіанти – Getin Bank видає картку зразу ж, а Bank Pekao може надіслати її навіть в Україну.

Тому потрібно запитувати, чи можна самостійно прийти по картку або відправити її не на польську, а українську адресу.


Який польський банк обратиЯкщо віддаєте перевагу банку з іноземним капіталом, то у Польщі можете вибрати серед Raiffeisen Polbank, Bank Pekao, BNP Paribas, Credit Agricole, ING Bank, Deutsche Bank і Millenium Bank.

Фінустанови Польщі не залишаються осторонь великого напливу українців до країни і полегшують їм умови користування своїми послугами.

Наприклад, Bank Millennium чи не єдиний пропонує іноземцю відкрити у себе рахунок через інтернет. У анкеті реєстрації є опція PESEL, проте, можна вказати, що його немає. Крім того, треба мати польський номер телефону, куди прийде СМС з кодом підтвердження реєстрації.

PKO Bank Polski залучає до себе іноземців наступним чином – вони можуть відкрити рахунок і не платити додаткові збори за його обслуговування. Крім того, існує україномовна версія мобільного додатку цього банку. Також PKO Bank Polski часто проводить акції, які дають змогу зекономити на переказах до українського Кредобанку.

Getin Bank пропонує обслуговування українською мовою (гарячу лінію та переклад документів). Щоб не платити за обслуговування банківського рахунку тут, достатньо один раз на місяць провести операцію з карткою. До того ж, до 30 червня 2019 року можна не платити за перекази з Getin Bank до українського Ідея Банк. При цьому не беруть комісії за конвертацію злотих у гривню, пропонуючи вигідний курс.

BGŻ BNP Paribas і український банк Ukrsibbank мають одного власника – BNP Paribas. Тому перекази між банками дешеві і можна без комісії зняти гроші в українських банкоматах Ukrsibbank.


Як користуватися рахунком і карткою від польського банку


Польські банки щомісяця беруть кошти за обслуговування своїх карток та особистих рахунків. Вони є невеликими: наприклад, місячна оплата у Millenium Bank становить 7 злотих. Проте часто за обслуговування платити не потрібно, особливо якщо протягом місяця зробити певну кількість операцій з карткою.

Іншою є ситуація з депозитною карткою, яку видають при відкритті вкладу. Коли користуєтеся нею, то платите за обслуговування, лежить без діла – не платите. Польські банки пропонують невеликі депозитні ставки – 1,5-3% річних у злотих, проте є гарантія повернення грошей у випадку ліквідації чи банкрутства фінустанови. Гарантійна сума дорівнює сумі коштів на рахунку але не перевищує 100 тисяч євро.

Експерти не радять іноземцям, які не проживають у Польщі, відкривати ощадний рахунок – за ним слідкуватиме податкова і зніматиме податок на капітал.

Варто зауважити, що в Польщі можна безкоштовно відкрити так званий основний рахунок. За його обслуговування та випуск картки до нього банкам заборонено стягувати будь-які платежі. Проте вони мають ряд обмежень, тож підійдуть не всім.


Як поповнити рахунок у польському банку з України


Найперше можна переказати кошти з української картки на польську. При цьому прийдеться сплатити велику комісію. Приватбанк, наприклад, бере 2% від суми переказу але не менше 50 гривень.

Поповнити іноземний рахунок можна також і з використанням послуги SWIFT платіж. Здійснити її можна через український банк.

Більшості українцям не варто хвилюватися про обмеження та ліміти. Без необхідності підтвердження законності походження коштів, фізичні особи можуть переказувати за кордон до 150 тисяч гривень на день або 50 тисяч євро на рік. Для юридичних осіб річний ліміт становить 2 млн євро.

Зауважимо також, що згідно із Законом України «Про валюту і валютні операції» 2018 року фізичні особи більше не зобов'язані отримувати індивідуальну ліцензію НБУ для здійснення валютних операцій за кордоном. Раніше така формальна вимога містилася у Декреті Кабінету Міністрів «Про систему валютного регулювання ...».


Джерело -

https://shoppingpl.com/post/300-yak-ukrajintsyam-vidkryty-rakhunok-v-polskomu-banku?fbclid=IwAR26hS6xJcpYFKQPa9DKxPWzkCDR1IMz1lU2zk-iX3MqU4jaq2U-DXrrsLs

4 015 переглядів

Comments


bottom of page