top of page

Які документи потрібні для офіційного працевлаштування в Польщі?

Для роботи в Польщі дуже важливим є правильний збір документів, щоб офіційно працевлаштуватись у цій країні згідно із законодавством. Це гарантує дотримання прав працівника, адже робота без належних документів вважається нелегальною та призведе до депортації та заборони на в'їзд. Які документи потрібні для офіційного працевлаштування в Польщі, розглянемо далі.

Значення легального працевлаштування для українців у Польщі

Офіційне працевлаштування має величезне значення для українців, які приїжджають на роботу до Польщі, з таких причин:

  • Захист прав працівника. Офіційне оформлення свідчить про дотримання польським роботодавцем норм трудового законодавства щодо зарплати, робочого часу, безпеки праці тощо. В разі порушень можна відстояти свої права.

  • Стабільність і впевненість у майбутньому. Легальна робота дає відчуття захищеності й допомагає планувати життя в Польщі на тривалий період. Не потрібно боятись раптових перевірок і депортації.

  • Соціальні гарантії. Офіційно працевлаштовані українці отримують соцпакет на рівні з поляками, зокрема страхування здоров'я та пенсійне забезпечення. Це особливо важливо для тих, хто живуть в Польщі з сім'єю.

  • Можливість отримати посвідку на проживання. Легальна праця протягом визначеного терміну (зазвичай 6 місяців) дає право клопотати про дозвіл на тимчасове, а згодом і на постійне проживання в Польщі. Це відкриває нові перспективи для облаштування життя.

  • Професійна реалізація та розвиток. Офіційно працевлаштовані українці можуть розраховувати на кар'єрне зростання, підвищення кваліфікації за рахунок роботодавця та повноцінну участь у житті колективу.

  • Доступ до фінпослуг і держсервісів. З легальною роботою простіше відкрити рахунок у польському банку, отримати кредит або іпотеку, записати дітей до садочка чи школи, вирішувати побутові питання тощо.

Тож офіційне працевлаштування– не просто формальність, а запорука гідних умов життя та праці для українців у Польщі, основа їхньої впевненості в завтрашньому дні на новому місці.

Основні документи для офіційного працевлаштування

Щоб офіційно працевлаштуватись у Польщі, потрібно зібрати такі документи:

  • Закордонний паспорт. Це основний документ, що посвідчує особу за межами України. Він має бути дійсним протягом усього запланованого періоду перебування в Польщі. Варто подбати про наявність у паспорті достатньої кількості чистих сторінок.

  • Робоча віза або карта побиту. Щоб легально працювати, українцям потрібна національна робоча віза (категорії D) або тимчасова чи постійна карта побиту. Робочу візу можна отримати на підставі запрошення від працедавця та після подання пакету документів у польському консульстві в Україні. Карту побиту оформлюють вже на території Польщі за наявності дійсної робочої візи та контракту. Вона дає більше переваг, ніж віза.

  • Номер PESEL. Це персональний ідентифікаційний номер, який отримує кожен легальний резидент Польщі. Він потрібен для працевлаштування, сплати податків і соцвнесків, відкриття банківського рахунку, оформлення договорів тощо. Номер PESEL можна отримати в державних управліннях за місцем проживання в Польщі, пред'явивши паспорт та підтвердження легальних підстав для перебування.

До того ж працедавець часто вимагає надати підтвердження місця проживання в Польщі, санітарну книжку з медоглядом та ідентифікаційний податковий номер з України.Легалізація та переклад українських документів для працевлаштування в Польщі – важливий і відповідальний процес. Українські офіційні документи (освітні, про сімейний стан тощо) мають бути завірені апостилем Міністерства закордонних справ України. Їх необхідно перекласти на польську мову та завірити в ліцензованого перекладача. Такий переклад має спеціальну печатку й підпис перекладача та визнається в усіх польських держустановах.

Для підтвердження освіти в Польщі необхідно надати диплом українського вишу та додаток до нього. Ці документи також потребують апостилю й присяжного перекладу.

Щоб зекономити час, процес легалізації варто розпочати завчасно ще в Україні. Спеціалісти агенції Flambir нададуть консультацію та допомогу стосовно підготовки документів для отримання офіційної роботи в Польщі.

 


7 переглядів

Comentários


bottom of page