top of page

Міфи про роботу в Польщі

Багато жителів України останнім часом замислюються над працевлаштуванням в Європі. Перш за все українці розглядають найближчі країни, зокрема Польщу. І в цьому немає нічого дивного. Але існують певні хибні міфи про роботу в Польщі та стереотипи, які потребують їх розкриття для відображення справжньої реальності. Цим зараз ми й будемо займатися.


Невисокий рівень зарплати

Один із найпопулярніших міфів: зарплати в Польщі настільки низькі, що важко забезпечити гідний рівень життя. В чому полягає правда? По факту країна активно покращує свою економічну ситуацію, що впливає на зростання зарплат у різних галузях. Нинішні заробітні плати можна порівняти з рівнем в інших європейських державах. Низькі ціни на житло та послуги дають змогу ефективно розпоряджатися коштами, забезпечуючи комфортний спосіб життя. 


Складно отримати дозвіл на роботу

Є поширений міф, що отримання дозволу на роботу - це вкрай складна процедура. Для розкриття цієї легенди слід зауважити, що польський уряд регулярно розробляє програми та ініціативи з метою спрощення трудової міграції, особливо для громадян України. Доступні кілька шляхів легалізації праці: 

  • стажування;

  • сезонні роботи;

  • спеціальні програми для осіб з певними професійними навичками. 

Ці заходи допомагають створити додаткові вакансії для іноземців, які бажають розпочати свою кар'єру в Європі.

Нині діє спеціальний закон, який дає можливість українцям, які переїхали до Польщі, перебувати на її території та працевлаштуватися за спрощеною системою. Це можна зробити до 04.03.2025 року, але ймовірно термін буде продовжений.


Міф про недостатній рівень життя

Є міф, що Польща характеризується низьким рівнем життя, який пов'язаний з відповідним зниженням заробітних плат і загального добробуту.

Правда полягає в тому, що ця європейська держава насправді в останні десятиліття переживає економічне відродження, яке фактично призвело до стабільного зростання рівня життя її громадян. Зарплати стають дедалі конкурентними, а вартість життя залишається на рівні, який робить країну привабливою для іноземних фахівців. 

Порівняння індексу життєвих витрат у Польщі та інших країнах Європи показує, що вартість на житло, транспорт і послуги тут залишається оптимальною. Це позитивно позначається на загальному рівні життя згідно з відгуками.


Міф про культурний бар'єр між поляками та українцями

Поширеним припущенням вважається те, що відмінності в культурі між поляками та українцями можуть стати значним бар'єром для успішної адаптації та взаємодії. Але це лише легенда. Попри історичні особливості, українці з поляками мають схожі культурні риси, що полегшує порозуміння між нами. Обидві країни об’єднує безліч традицій і звичаїв, спостерігається схожість мов, що створює сприятливий ґрунт для успішної адаптації наших громадян у польському суспільстві.

Чимало наших співвітчизників розповідають про хороше ставлення поляків до українців. Це громадяни, які протягом багатьох років їздили до Польщі на заробітки та за отримані кошти утримували свої родини на батьківщині. Крім того, саме ця країна проявила найбільшу гостинність під час повномасштабного вторгнення, та багато хто з поляків надав прихисток українцям, запропонувавши своє житло безкоштовно. Розкриття цього стереотипу допоможе багатьом зробити правильний вибір на користь роботи в Польщі.


Міф стосовно недостатньої робочої атмосфери

Розповсюдженим міфом є те, що робоча атмосфера за кордоном, зокрема й у Польщі, не завжди є задовільною для іноземних працівників. Але правда в тім, що польське робоче середовище зазвичай характеризується відкритістю, колективізмом і дружелюбністю. Багато компаній активно впроваджують практики, спрямовані на інтеграцію іноземних співробітників.

Корпорації проводять навчальні програми, орієнтовані на зближення культурних відмінностей і заохочення до сумісної роботи. Це сприяє більш ефективній комунікації та взаємодії в колективі.


Відсутність кар'єрних можливостей для українців

Існує міф, що іноземців обмежують у можливостях кар'єрного зростання. Та правда свідчить про те, що українцям надаються суттєві перспективи для розвитку в роботі. Польські роботодавці дуже цінують професіоналізм і розвинені навички, незважаючи на національну приналежність. 

Працелюбність і відповідальність наших громадян оцінюють на рівні з польськими громадянами, тому роботодавці охоче надають можливості українцям для додаткового заробітку або швидкого кар'єрного зростання.


Міф про можливість нелегального працевлаштування 

Доволі популярним міфом вважається те, що права та інтереси іноземних працівників часто порушуються. Але правда полягає в тому, що Польща суворо дотримується законів, гарантуючи захист прав трудових мігрантів, яких обов’язково оформляють на посади офіційно. Розроблена ефективна система контролю, що забезпечує виконання правил, оплати гідної зарплати, й порушники несуть відповідальність за їх недотримання. Отже, уряд активно вдосконалює умови перебування для українців.

Механізми підтримки та консультації для іноземців діють на державному рівні, що сприяє гарантованому розв'язанню можливих проблем і забезпечує справедливість на всіх рівнях.


Підбиваємо підсумки

Загалом міфи про роботу в Польщі є непідтвердженими. Реальність відрізняється від розповсюджених стереотипів. Ця країна надає широкі можливості для іноземних працівників, створюючи сприятливі умови для працевлаштування, адаптації та кар'єрних досягнень. Суворе дотримання прав і зацікавленість у забезпеченні задовільного досвіду для іноземців роблять Польщу перспективним місцем для професійного та особистого розвитку.

Компанія Flambir надає допомогу всім, хто перебуває в пошуках праці за кордоном. Наші досвідчені менеджери докладно пояснюють переваги та недоліки різної роботи та супроводжують кандидатів при оформленні документів. Вони залюбки відповідають на будь-які запитання щодо працевлаштування.


15 переглядів

Comments


bottom of page