
Велика кількість українських емігрантів мають адаптуватися у новому середовищі, підлаштуватися до законів та стилю життя в інших країнах. Найбільша кількість емігрантів — у Польщі внаслідок географічного розташування. Щоб почати все буквально з нуля, забезпечити собі належний рівень життя, необхідно знайти роботу. Причому ту, яка буде цікавою відповідно до освіти, характеру, навичок, що вже є. Нерідко виникає ідея перепрофілюватися, адже попит на робітників у Польщі дещо відрізняється від України. Тож для багатьох слушним варіантом стає поліцеальна школа. Навчання приносить гарні перспективи подальшого розвитку та влаштування у європейській країні, дозволяє не лише здобути певні знання та навички, а й вийти на принципово новий рівень життя. Саме за цим українці вирішують поїхати до іншої країни та залишитись там з метою постійного проживання.
Компанія Flambir готова допомогти кожному, хто бажає змінити своє життя на краще, адже це — справедлива та раціональна мета будь-якої людини. Ми розуміємо, з якими проблемами доводиться зіштовхуватися емігрантам, тож максимально лояльно доносимо у зручному форматі всю необхідну інформацію до того, хто до нас звернувся, підтримуємо офіційно в період влаштування у заклади для здобуття нової освіти чи на роботу.
Що таке поліцеальна школа?

Розібратися з тим, що таке поліцеальна школа в Польщі, зовсім не складно. Такі заклади відкривають дійсно широкі перспективи для тих, хто має бажання повністю змінити свій соціальний, фінансовий статус та прийти до кращого життя.
Якщо говорити простими словами, то поліцеальні школи в Польщі — це щось на кшталт профтехнічного закладу в Україні. Але з певними відмінностями. Це не технікум і при цьому не коледж, а більш дещо середнє — заклад, у якому акцент робиться на здобутті саме практичних навичок за обраним профілем. Учнів не перевантажують додатковими дисциплінами, що не мають відношення до обраного напрямку, мінімізують обсяг теорії, яка на практиці не знадобиться.
Тобто після закінчення поліцеальної школи можна здобути нову професію, причому за коротший термін, ніж якщо навчатися у закладах вищої освіти. Наявність документа, що підтверджує здобуття такої освіти, дає право на офіційне працевлаштування за вказаним в атестаті профілем.
Ще одна дуже важлива відмінність таких закладів освіти — в них може навчатися будь-хто. Головні умови:
наявність завершеної середньої освіти;
повних 18 років.
Граничної межі по віку немає, тому навіть дорослі можуть подати заявку на навчання та здобувати нову освіту.
Професій, що можна здобути у такому закладі освіти, досить багато. Найпопулярніші напрямки, на які можна подати заяву та вступити до поліцеальної школи на навчання, враховуючи попит від роботодавців, це:
ортопед технік;
ветеринар;
зубний технік;
електрорадіолог;
фармацевт;
майстер манікюру;
телеінформатика;
бухоблік;
стиліст;
масажист;
косметолог;
флорист;
декоратор інтер'єрів;
офіс-менеджер;
візажист;
реабілітолог;
медопікун;
дієтолог;
асистент стоматолога;
асистент вчителя (навчальна школа).
Залежно від обраного профілю, терміни навчання варіюються. Навчання в поліцеальній школі може тривати 1 рік або ж навіть 2,5 роки. Формат можна обрати індивідуально — денну, вечірню форму або ж навчання вихідного дня.
Залежно від регіону розташування навчального закладу та обраної спеціальності, навчання може бути:
платним (це можуть бути страховки, гарантійні внески або вступний збір тощо);
безкоштовним.
Це все треба уточнювати, коли обирається заклад. Обов'язкові умови для навчання:
вільне володіння польською мовою;
обов'язкове відвідування уроків.
Якщо урок пропущений без поважних причин, на учня накладається штраф. Це також треба брати до уваги, коли планується отримати нову спеціальність.
Як вступити до поліцеальної школи?

Щоб зробити перший крок до нового життя, перш ніж подавати заявку на вступ до навчального закладу на здобуття нової професії, необхідно ретельно перевірити поліцеальну школу. Заклад має бути акредитованим, видавати документи, що мають правову значущість. Диплом має видаватися державного зразка, хоча це не буде дипломом про вищу освіту.
Далі, якщо заклад відповідає всім вимогам, треба підготувати пакет документів. Він складається з:
паспорту;
карти побиту;
інших документів, що підтверджують легальне перебування у Польщі;
фотографій 3,5х4,5 см;
медичної довідки;
атестату про закінчення середньої школи.
Щоб ваші мрії справдилися, не виникло непередбачуваних ситуацій, зверніться за допомогою у виборі різноманітних вакансій до команди Flambir. Люди які закінчують поліцеальну школу мають широкий вибір робочих пропозицій, знання мови та не потребують додаткових дозволів на працю.
Comments