top of page

Як перевірити агенцію праці в Польщі та захиститися від шахрайства

Вибір надійної агенції праці в Польщі є дуже важливим. Від цього залежить, чи буде кандидат працевлаштований офіційно. Відповідальна агенція займається оформленням на роботу згідно з польським законодавством, що гарантує дотримання прав та уникнення проблем з міграційними службами. Агенція Flambir ретельно перевіряє роботодавців і пропонує вакансії лише від перевірених компаній. Це забезпечує належні умови роботи та проживання, а також дотримання норм охорони праці. Як перевірити агенцію праці в Польщі, розглянемо далі.

Ризики, пов'язані з шахрайством у сфері зайнятості за кордоном

Під час пошуку роботи за кордоном, зокрема в Польщі, важливо бути обережними та пильними, щоб не стати жертвою шахрайства. Ось деякі типові схеми обману, на які слід звернути увагу:

 • Фіктивні вакансії. Шахраї можуть розміщувати привабливі оголошення про неіснуючі робочі місця з високими зарплатами. Мета – виманити гроші за «послуги працевлаштування» або ж зібрати персональні дані для подальшого використання.

 • Підроблені ліцензії та дозволи. Нечесні посередники можуть використовувати підроблені ліцензії на працевлаштування або робочі запрошення.

 • Нелегальне працевлаштування. Деякі недобросовісні агенції можуть пропонувати роботу без офіційного оформлення.

 • Неправдиві обіцянки. Шахраї часто малюють занадто райдужні перспективи: завищену зарплату, преміум-умови праці тощо.

 • Непрозорі договори. Завжди уважно читайте договір перед підписанням. Нечіткі формулювання, відсутність конкретики щодо роботи та оплати – можливі ознаки обману.Щоб захиститись від нечесних агенцій, варто ретельно досліджувати компанію чи працедавця, перевіряти відгуки, ліцензії, контактувати з офіційними установами. Не погоджуйтесь сплачувати гроші наперед. При найменших сумнівах відмовляйтесь від пропозиції.

Основні критерії вибору агенції праці

Існує декілька основних критеріїв вибору агенції для працевлаштування в Польщі:

 • Ліцензія та реєстрація. Це перше, на що варто звернути увагу. В Польщі всі легальні агенції з працевлаштування повинні мати ліцензію на надання послуг, видану Міністерством праці. Її номер має бути вказаний на сайті компанії. Також агенція повинна бути зареєстрована як юридична особа у відповідних державних реєстрах. Перевірка цієї інформації допоможе відсіяти нелегальних посередників.

 • Репутація та відгуки. Пошукайте інформацію про агенцію в інтернеті, на форумах і в соціальних мережах. Почитайте відгуки реальних клієнтів, які вже користувалися її послугами. Перевірена агенція дорожить своєю репутацією та має багато позитивних відгуків. Велика кількість негативних відгуків – тривожний сигнал.

 • Прозорість умов праці та оплати. Агенція має надавати детальну інформацію про вакансію, обов'язки, графік роботи, зарплату, умови проживання тощо. Всі платежі та комісійні мають бути чітко прописані в договорі. Уникайте агенцій, які ухиляються від конкретики або дають розмиті обіцянки.

 • Наявність контактів та офісу. Солідна агенція завжди має офіційний сайт з актуальними контактними даними: адресою офісу, телефонами, e-mail. У неї має бути фізичний офіс, куди можна завітати для консультації. Відсутність цієї інформації або ж «віртуальний офіс» можуть свідчити про фіктивність фірми.

Перевагою буде те, якщо агенція надає додаткові послуги, наприклад, допомогу з відкриттям візи, пошуком житла, трансфером тощо. Хороший знак, коли агенція працює з відомими міжнародними компаніями або ж має представництва в інших країнах.

Методи перевірки агенції праці

Існують різні методи перевірки надійності агенції з працевлаштування:

 • Перевірка ліцензії та реєстрації.

 • Аналіз відгуків і рейтингів.

 • Звернення до офіційних органів.

До того ж варто звернути увагу на якість комунікації агенції, зокрема, чи надаються вичерпні консультації, чи не ухиляються від прямих відповідей тощо. Особиста зустріч з представниками агенції в їхньому офісі також говорить про високий рівень відкритості та професіоналізму команди.

Комплексна перевірка за всіма вказаними напрямками допоможе відфільтрувати недобросовісних посередників і вибрати надійну агенцію. Компанія Flambir має відмінну репутацію та позитивні відгуки, тому ви можете покластися на наших спеціалістів у питаннях пошуку роботи в Польщі.


6 переглядів

Comments


bottom of page