top of page

Дефіцитні професії в Польщі, які можуть зайняти українці

Польща має одну з найбільш динамічних економік Європейського Союзу, стабільне зростання ВВП і низький рівень безробіття. Водночас вона стикається з проблемою дефіциту кваліфікованих кадрів у певних сферах. Це створює привабливі можливості для працевлаштування українських громадян, які можуть займати вакантні позиції, щоб отримати гідну роботу. Які професії сьогодні є дефіцитними в Польщі, розглянемо детальніше в статті.

Проблема дефіциту спеціалістів у Польщі

За даними Головного статистичного управління, ВВП Польщі в 2022 році зріс на 4,5%, а рівень безробіття становив лише 5,2%. Основними драйверами економіки є промисловість, сфера послуг, будівництво та ІТ. Саме в цих галузях спостерігається найбільший дефіцит працівників.

Причини нестачі кадрів полягають у демографічних факторах (старінні населення, низькій народжуваності), трудовій міграції поляків до інших країн ЄС, невідповідності системи освіти потребам ринку праці тощо. Зрештою роботодавці змушені шукати персонал за кордоном, зокрема в Україні.

Перелік дефіцитних професій

Найбільший дефіцит спостерігається в таких спеціалістах:

 • Робітничі спеціальності в промисловості: зварювальники, токарі, слюсарі, оператори верстатів з ЧПК. Від них вимагається середня спеціальна освіта та досвід роботи від 1 року.

 • Водії вантажних автомобілів та автобусів. Для роботи необхідні права відповідної категорії, досвід водіння та знання міжнародних маршрутів.

 • Будівельники: муляри, бетонярі, покрівельники, столяри. Потрібна професійна підготовка та досвід роботи на будівництві.

 • Фахівці в сфері ІТ: програмісти, тестувальники, веб-розробники. Вимоги: вища освіта, володіння мовами програмування та знання англійської мови.

 • Медичні працівники: лікарі, медсестри, фармацевти. Необхідні підтвердження диплому та знання польської мови на високому рівні.

Переваги роботи в Польщі для українців є очевидними. Саме тому громадяни нашої країни активно шукають роботу в цьому напрямку.

Можливості для українських працівників

Законодавство Польщі створює сприятливі умови для працевлаштування українців. Діють спрощені процедури отримання робочих віз і дозволів на роботу для дефіцитних спеціалістів. Роботодавці часто надають підтримку в пошуку житла та оформленні документів.

Функціонують державні та недержавні програми інтеграції іноземців, які включають курси польської мови, підвищення кваліфікації, консультації з пошуку роботи тощо. Українці можуть знайти вакансії через спеціалізовані сайти, кадрові агенції та на ярмарках вакансій.

Потенційні переваги для українських працівників у зайнятті дефіцитних вакансій

Розглянемо переваги зайняття дефіцитних вакансій у Польщі українськими спеціалістами:

 • Вищий рівень заробітної плати. Середня зарплата в Польщі суттєво перевищує українську.

 • Кращі умови праці. Польські роботодавці зобов'язані забезпечувати безпечні та комфортні умови роботи, дотримуватись норм охорони праці. Це включає регулярні виплати зарплати, оплачувані відпустки та лікарняні.

 • Можливості професійного розвитку. Працюючи в Польщі, українці можуть підвищувати свою кваліфікацію, опановувати нові навички й вивчати передовий досвід. Це підвищує їхню цінність на ринку праці та відкриває перспективи кар'єрного зростання.

 • Соціальні гарантії та пільги. Легальне працевлаштування в Польщі дає право на соціальне та медичне страхування, а також пенсійне забезпечення. Українці можуть розраховувати на безкоштовну екстрену медичну допомогу.

 • Близькість до України та відсутність мовного бар'єру. Географічна та культурна близькість Польщі до України полегшує адаптацію українців. Крім того, польська та українська мови мають багато спільної лексики. Це дає змогу швидше вивчити мову.

 • Набуття міжнародного досвіду. Робота за кордоном розширює світогляд і допомагає розвивати корисні навички, зокрема комунікабельність, адаптивність і толерантність до інших культур. Такий досвід високо цінується роботодавцями.

 • Заощадження та інвестиції. Вищий рівень доходів дає змогу українцям робити заощадження. Зароблені гроші можна інвестувати у власну справу, нерухомість чи освіту.

Отже, працевлаштування на дефіцитні позиції в Польщі має численні переваги для українських працівників.

Робота в Польщі - це реальний шанс покращити матеріальне становище, отримати цінний досвід і відкрити нові горизонти для професійної самореалізації. Спеціалісти агенції Flambir допоможуть вам знайти потрібну вакансію та влаштуватись на роботу.

11 переглядів

Comments


bottom of page