top of page

Що робити, коли закінчився термін закордонного паспорту в Польщі?

Питання документів є вкрай важливим під час перебування українців в Польщі, фахівці нашої агенції стикаються з ним чи не частіше ніж з питанням, як знайти роботу в Польщі без обману. Багато хто виїхав через війну з неповним переліком необхідних документів, вже під час перебування у Польщі стикаючись з питанням оформлення чи подовження певних документів. Так, принципове важливим є закордонний паспорт, що посвідчує особу власника та є найголовнішим документом за кордоном.

Чи не найбільш поширене питання - чи можна зробити закордонний паспорт в Польщі. Так, на сьогодні існує така можливість і закордонний паспорт можна отримати без жодних проблем. Зверніться до консульства в одне з наступних міст: Гданськ, Краків, Варшава, Люблін. Перед тим як зробити закордонний паспорт у Польщі, почитайте на цю тему в відповідних ресурсах в мережі, бо представництво ДМС України в Польщі працює онлайн, дуже зручно подати заяву дистанційно.


Скільки коштує не терміновий та срочний закордонний паспорт


Вартість закордонного паспорту, який наразі є біометричним, є різною залежно від того, у який термін виготовляється паспорт. Якщо він не терміновий, адмінпослуга обійдеться в 733,00, а сервісні послуги 370,00 zł. Терміновий паспорт дорожчий, вартуватиме 1 373,00 ₴ за адмінпослуги та персоніфікацію бланку та ті самі 370,00 zł ,якщо ви сплачуєте сервісні послуги підприємства. Сплатити за закордонний паспорт можна в місці його отримання. Вам знадобиться смартфон та картка (точніше, її реквізити). Сплатити можна і онлайн, це можна зробити, якщо ви маєте картку українського банку або польську з можливістю гривневих платежів. Ще раз наголошуємо: запис до електронної черги є безкоштовним.


Як продовжити закордонний паспорт у Польщі


Випадки, коли українці вперше отримують закордонний паспорт у Польщі, трапляються дуже нечасто і стали можливими лише під час війни в Україні, коли для українців запрацювали нові спрощенні правила перетину кордону. Більш поширеною є ситуація, коли закордонний паспорт закінчується в українця вже під час перебування в Польщі. В разі виникнення такої проблема в жодному разі не потрібно панікувати, польська сторона доброзичливо ставиться до українців, і в питанні документів в тому числі. Тож, в вас буде можливість і час зробити необхідній документ.


Якщо закінчився термін дії закордонного паспорту в Польщі, маєте знати, що в цій країні подовжити закордонний паспорт українцям наразі можуть терміном на 5 років. Консульська установа, до якої ви звернетесь, подовжить паспорт, для цього під час звернення потрібно мати оригінал паспорту та копію його першої сторінки.


Звертаючись за оформленням чи подовженням паспорту, дійте:


  • Візьміть паспорт та код ІПН.

  • Звернуться до відповідного сервісу.

  • Надайте установі ваші документи.

  • Сплатіть за послуги.

  • Сфотографуйтеся на місці оформлення документів.

  • Коли паспорт можна буде забирати, вам прийде смс-повідомлення від установи.


Із закордонним паспортом пов’язано ще багато питань, наприклад, термін перебування за кордоном з біометричним паспортом та інші. Про всі деталі ви можете дізнатися у фахівців спеціалізованих центрів, які займаються допомогою в оформленні документів українців для роботи та проживання в Польщі. Якщо ви бажаєте знайти роботу у Польщі, або вже перебуваєте в цій країні і прагнете корисної інформації, наш сайт та послуги будуть вам корисними.

130 переглядів

Comments


bottom of page