top of page

Скiльки потрiбно грошей на мiсяць для життя у Польщi?

В Польщу кожного дня приїздить велика кількість українців. Це тисячі мігрантів щодня. Тікаючи від війни, українці можуть отримати в цій гостинній країні тимчасовий притулок, також біженцям та тимчасово переміщеним особам надають безкоштовне житло та фінансову допомогу. Згодом українці починають працювати та облаштовувати власне життя у новій крані. Одне з питань, яке максимально цікавить українців до переїзду у Польщу або на початкових стадіях перебування в країні – скільки треба мати грошей на місяць, які ціни у Польщі тощо.


Всі знають, що аби розрахувати бюджет, треба визначитися з основним переліком витрат. Це оренда житла, витрати на харчування, транспорт, зв'язок, одяг та інші товари та послуги, медичні та інші невідкладні витрати, які часто з’являються не на часі. Далі мова про ці складові родинного бюджету.


Скільки коштує зняти квартиру в Польщі (ціна приблизна)


Як і в будь-який країні, найбільш дорогим є проживання у столиці. Невеличка квартира в Варшаві обійдеться до 2500 злотих на місяць, але якщо ви підшукаєте варіант десь на виїзді з міста, то ймовірно зможете вкластися в 1000 злотих. Якщо в вас є гідна робота в Польщі, в принципі, така оренда буде вам під силу. Десь 1500-2000 злотих на місяць знадобиться для оренди однушки у великому місті в Польщі, такому як Познань чи Краків, а якщо проживатимете в маленькому містечку, як то Холм чи Бидгощ, можете вкластися і в суму 750 злотих. До речі, різняться в великому чи малому місті в Польщі ціна на продукти, а не тільки на оренду житла. Докладніше про них далі.


Продуктова корзина


Саме на харчі витрачаються значна частина бюджету українців в Польщі. Якщо перерахувати лоті на гривні, ви побачите, що ціни на деякі групи товарів в Польщі навіть нижче за ціни в Україні, у той час як заробітна плата вища. Тож, продуктовий набір не вдарить по бюджету, якщо ви працюватимете. Заради справедливості слід зазначити, що на м'ясо та яйця в Польщі ціни завжди вище українських, але під час економічної кризи в нашій країні українців в Польщі цінами на продукти точно не здивуєш і сильно не засмутиш. Сім’я з двох осіб зазвичай в Польщі на харчі витрачає 800 – 1200 злотих.


Товари, одяг в Польщі: ціни вас порадують


Багато українців купують в нашій країні саме польський одяг або виробництва ЄС. Тож, ціни в країні-виробнику будуть нижчими, а зарплатня, нагадаємо, вищою. Можна сміливо стверджувати, що одяг вам буде доступним. Втім, не всі ціни на товари в Польщі нижчі українських. Наприклад, інтернет, послуги зв’язку коштують дорожче. Так само дорожчим є і громадським транспорт, але для українців його використання наразі є безкоштовним.

Кожна родина рахує свій бюджет по-своєму. Якщо ви працюєте, в вас може бути різна ціна 1 години праці у Польщі. І фінансові можливості, і потреби в кожної родини різні. Але якщо закласти в бюджет на двох оренду в 1800 злотих та харчування в 1200, отримаємо базову суму бюджету 3000 злотих. Додайте на двох 2000 на одяг, розваги, вирішення виникаючих поточних проблем – отримаємо 5000 злотих. Сама цією сумою можете оперувати під час приблизних розрахунків.


Якщо вас цікавлять інші питання стосовно життя в Польщі, а також конкретні пропозиції щодо оформлення документів, працевлаштування, розселення в цій країні, наш сайт стане вам в нагоді. В нас ви знайдете багато корисного та цікавого, аби Польща стала вам ближче. Ми не тільки інформуємо, але й радимо, викладаємо аналітичні матеріали, наприклад, про переваги роботи без посередників в Польщі, стосовно корисних додатків для українців в Польщі, питання мови, пошуку житла тощо.

31 перегляд

Comments


bottom of page