top of page

Умови працевлаштування в Польщі для українських біженців

Через військові події, які відбуваються зараз в Україні, мільйони українців були змушені втекти до Польщі. Таким чином, Польща стала для когось новою домівкою, а хтось живе там, як у тимчасовому притулку. У будь-якому разі, польський уряд дбає про українських біженців, надає житло, грошові виплати. Але не тільки так, він також спростив легалізацію українців і спростив їм доступ до ринку праці. Працевлаштування в Польщі для українців тепер виглядає іншим чином, тож давайте розбиратися.


Які саме тепер умови працевлаштування українців в Польщі


Спеціальний закон був прийнятий польським сенатом через війну в Україні. Це закон про працевлаштування українців у Польщі та допомогу громадянам України на території Польщі.


До цього закону входять два важливі пункти, які ми зараз розглянемо.

  1. Суттєве полегшення отримання дозволу на перебування та роботу в Польщі. Тепер кожен українець, який в'їжджає до Польщі, повинен просто зареєструватися в пункті місцевої адміністрації, так би мовити, легалізувати свій побут. Коли ви підтвердите особистість, вам видадуть польський аналог ідентифікаційного коду – PESEL. Цей документ дозволить вам нарівні з поляками отримати роботу у Польщі. Тепер не потрібно перейматися питанням, яка віза потрібна для роботи в Польщі. Просто підтверджуєте свою особу, отримуєте PESEL і можете працювати та перебувати у Польщі до 18 місяців. Також питання, як знайти роботу в Польщі, для українців теж вирішується швидко. Нині у Польщі справжня нестача чоловічих рук, бо більшість українських чоловіків поїхала до себе на Батьківщину, захищати свій будинок, а решта не може виїжджати за межі України. Тому зараз польський уряд уже почав підлаштовувати роботу на фабриках, заводах та підприємствах під жінок, яких стало дуже багато. Так що, вакансії для сімейних пар та жінок у Польщі ви знайдете з легкістю, їх достатньо і скоро буде ще більше. Як і вакансії для чоловіків, за яких просто борються роботодавці, бо не хочуть їх втратити, пропонуючи високі зарплати, допомагаючи в евакуації та легалізації. Ось такі нові правила працевлаштування в Польщі з'явилися і полегшили безліч процесів для українських біженців. Варто згадати, що ваш роботодавець повинен повідомити бюро праці про те, що ви на нього працюєте, протягом 14 днів.

  2. Другим важливим елементом закону про допомогу громадянам України, які змушені були тікати зі своєї країни, сподіваючись сховатися від війни, є те, що українські діти тепер мають повноправний доступ до системи освіти Польщі. Мається на увазі, що біженці можуть навчатися з польськими дітьми і їм там будуть раді, у школах, у дитсадках тощо. Також, якщо в місті перебуває дуже велика кількість біженців, можливий варіант створення окремих установ для українських дітей, де їх навчатимуть згідно з українською системою освіти. Такі установи також фінансуватимуться польською державою.

Таким чином, у вас не повинно бути сумнівів, що ви знайдете роботу в Польщі, зможете побудувати гідне життя, а ваші діти зможуть у цей час відвідувати школу та займатися справою, розвиватися та спілкуватися.

22 перегляди

Comments


bottom of page